Pure rituals lipozomální Vitamín C, tekutý, 200 ml

Kód: 10
399 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
26.7.2024

Vitamín C je pro tělo prospěšný z hlediska fyzického i psychického zdraví a bez nadsázky ho můžeme zařadit mezi nejdůležitější vitamíny. Dopřejte si ho proto v prémiové lipozomální formě, která zaručuje ideální vstřebatelnost a účinek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lipozomální vitamín C má díky revolučním technologiím použitým na jeho výrobu mnohonásobně vyšší vstřebatelnost než běžně dostupné formy vitamínu C. Tělo ho tak může mnohem lépe využít, protože účinné látky se dostanou přesně tam, kam mají.

Zatímco vstřebatelnost a reálná využitelnost běžných doplňků stravy s vitamínem C se pohybuje okolo 5–10 % (v závislosti na věku), lipozomální vitamín C je s 90% vstřebatelností momentálně označován za nejvstřebatelnější formu výživových doplňků. Svou účinností se dokonce přibližuje injekční aplikaci vitamínu C přímo do krevního řečiště.

jpg-infografika-vstřebatelnost-lipozomalnich-vitaminu

Tento propastný rozdíl je dán tím, že lipozomální vit. C je obalen mikročástečkami tuku, takzvanými lipozomy. Ty vytváří ochranný obal, který zabezpečí, že molekuly vitamínu projdou trávicím traktem neporušené až do krve, odkud se vstřebávají přímo do buněk.

Co z toho plyne pro vás? Nemusíte užívat megadávky vitamínu C, pokud chcete jeho potenciál využít na maximum! Zaměřte se raději na vstřebatelnost a účinnost.

Jaké má vitamín C účinky na organismus?

Vitamín C pomáhá při ochraně buněk před oxidativním stresem, přispívá k normální tvorbě kolagenu a zároveň také k udržení normálního stavu chrupavek, kostí, cév, dásní, zubů a pokožky.*

*Tvrzení vědecky dokázané Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA), povoleno Evropskou komisí (EC).

Díky tomu má nezanedbatelný vliv na fungování lidského těla a hraje roli při udržování optimálního zdraví. Zároveň také ovlivňuje vstřebatelnost dalších důležitých látek. Užívání vitamínu C se doporučuje jako prevence některých civilizačních onemocnění a velmi často se jeho účinků využívá také při rekonvalescenci a hojení ran.

purerituals vitamin c a jeho přínosy

Účinky lipozomálního vitamínu C v kostce

✔ Přispívá k normální činnosti nervové soustavy.
✔ Přispívá k normální psychické činnosti.
✔ Přispívá k normální funkci imunitního systému.
✔ Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.
✔ Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
✔ Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí a chrupavek.
✔ Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci zubů, dásní a kůže.
✔ Zvyšuje vstřebávání železa.

purerituals_vitamin_c_infografika-6 (1)

Výhody lipozomálního vitamínu C

Mnoho běžných doplňků stravy s vitamínem C naše tělo neumí efektivně využít –⁠ v průběhu transportu účinných látek k buňkám totiž dochází k jejich rozkladu v trávicím traktu. Na místo určení se tak dostane jen jejich malé procento.

Vitamín C

Jak funguje lipozomální vitamín C?

Lipozomy, tedy malé částečky tuku, do sebe uzavřou molekuly vitamínu C. Vznikne lipozomální obal, který vitamín chrání před degradací, a zároveň umožňuje rychlejší vstřebávání a lepší přístup do nitra buněk. Vitamíny se tak mohou přes střevní stěnu dostat do krevního řečiště neporušeny.

Zdrojem lipozomů v našich produktech je geneticky nemodifikovaný slunečnicový lecitin. S každou dávkou lipozomálního vitamínu C tak navíc dostanete do těla i tuto cennou látku, která se často označuje také jako „poklad ze slunečnice“ a nebo „potrava pro mozek“.

Užívání lecitinu se doporučuje k udržení normální funkce jater a ke správné látkové přeměně lipidů – pomáhá udržovat cholesterol v rozpuštěné formě a zamezuje jeho ukládání v cévách. Je také důležitou součástí žluče, která je nezbytná pro trávení tuků.

infografika-vit-c (1)

Unikátnost našeho lipozomálního vitamínu C tak spočívá nejen v jeho výborné využitelnosti, ale také v přítomnosti prospěšného lecitinu, který dostanete do těla v každé dávce. Lecitin přispívá k udržení normální funkce jater a ke správné látkové přeměně lipidů.


Proč právě lipozomální vitamín C od Pure rituals?

  • Spoléháme na přírodu. V našich produktech najdete naprosté minimum aditiv a balastních složek.
  • Sázíme na lokální výrobu. Všechny výrobky vznikají u našich sousedů na Slovensku.
  • Chceme, aby si u nás vybral každý. Zakládáme si na rozmanitosti a šíři naší nabídky lipozomálních produktů.
  • Bereme ohled na ekologii a udržitelnost. Neustále pracujeme na minimalizaci dopadů naší činnosti na životní prostředí.

purerituals vitamin c vs běžný doplněk stravy

Naše produkty chráníme fialovým sklem

Pro výrobu našich produktů používáme ty nejlepší suroviny. Protože chceme, abyste z nich mohli vytěžit maximum, všechny naše vitamíny a minerály balíme do speciálních lahviček z fialového skla. Ty chrání obsah před slunečním zářením, které urychluje proces molekulárního rozpadu, a propouští jen část světelného spektra – UVA záření a infračervené světlo.

UVA záření a infračervené světlo prostupující fialovým sklem citlivé látky v našich produktech chrání, čímž zajišťují bioaktivní stálost a prodlužují životnost produktů.

jpg-infografika-fialove-sklo_opt (2)

Není vitamín jako vitamín

Chceme, abyste s našimi produkty byli spokojeni. Proto sázíme na ověřené výrobní postupy, které umožňují vyrobit lipozomální vitamíny ve vysoké kvalitě. Přesvědčte se sami:

Ne každý výživový doplněk, který je označen jako lipozomální, obsahuje lipozomy – transportní váčky z vody a oleje. Některé vitamíny jsou pouze emulze (spojení vody a oleje), která na první pohled vypadá jako lipozomální produkt, ale ve skutečnosti s lipozomální technologií nemá nic společného.

Výrobci takových doplňků však spoléhají na to, že spotřebitel nemůže poznat rozdíl. Jediný přesný způsob, jak odhalit kvalitu lipozomálního produktu, je totiž test pod speciálním mikroskopem, který v Česku a na Slovensku aktuálně není.

I ty produkty, které lipozomy doopravdy obsahují, se však od sebe mohou lišit. Známé rčení, že na velikosti nezáleží, totiž u lipozomálních vitamínů neplatí. Velikost lipozomů je důležitá, protože čím menší jsou, tím lépe se vstřebávají.

Jak tedy poznat, že vitamínový doplněk je opravdu lipozomální, ideálně s malými transportními váčky?

Lipozomální vitamín jednoduše nalejte na lžičku a důkladně ho prohlédněte. První známka, že před sebou vidíte kvalitní lipozom, je to, že tekutina je částečně průhledná. Pokud tomu tak není a vitamín je neprůhledný (bíle zbarvený), je dost možné, že lipozomy jsou příliš velké.

purerituals vitamín c v lipozomální formě

Jak užívat lipozomální vitamín C?

Náš lipozomální vitamín C zabezpečuje v denní dávce pro dospělého člověka 1000 mg vitamínu C. Zatímco běžné doplňky stravy s vitamínem C se vstřebávají pomocí transportérů v tenkém střevě, které tělu umožňují přijmout pouze okolo 100 mg vitamínů C naráz, s produktem v lipozomální formě rozděleným do dvou dávek v průběhu dne je možné dosáhnout mnohonásobně vyšší vstřebatelnosti. Ač se vitamínem C nedá předávkovat (tělo si ho neukládá do zásob a případný přebytek vyloučí), maximální denní dávka by nikdy neměla překročit 2000 mg. Vysokým dávkám by se měly vyhýbat především osoby náchylné na ledvinové kameny či užívající léčiva ze skupiny sulfonamidů.

DÁVKOVÁNÍ:

dospělí: 2× denně 5 ml
děti od 3 do 6 let: 1× denně 2,5 ml
děti od 6 let: 2× denně 2,5 ml
těhotné a kojící ženy: 1× denně 2,5 ml

(5 ml = ~ 1 čajová lžička)

Lipozomální vitamín C je silný koncentrát, neužívejte ho proto přímo ze lžičky. Jednu dávku (v případě dospělého člověka 1 čajovou lžičku)⁠ lipozomálního vitamínu C smíchejte s 1 dl tekutiny (džusu, vody, čaje) a vypijte. Protože se vyhýbáme sladidlům, dochucovadlům a jiným neaktivním látkám, chuť některých vitamínů Pure rituals může být poměrně výrazná. Sami se proto rozhodněte, zda chcete naše vitamíny užívat v „pure“ formě s čistou vodou, nebo zda zvolíte kombinaci s čerstvým džusem, čajem nebo sirupem.

jak-uzivat-doplnky

Další informace

Složení:
demineralizovaná voda, kyselina L-askorbová (vitamín C), slunečnicový lecitin bez GMO, konzervační látky glycerin a sorban draselný, přírodní konzervant z rostlin, antioxidant L-askorbát sodný, stévie, přírodní aroma jahoda

Produkt obsahuje čistý vitamín C farmaceutické kvality ve formě kyseliny L-askorbové, geneticky nemodifikovaný slunečnicový lecitin a demineralizovanou vodu.

Konzervanty:
Konzervace lipozomálního vitamínu C je nutná, protože bez ní by měl trvanlivost jen několik málo dní. Zvolili jsme proto akceptovaný potravinářský konzervant – sorban draselný, který zabraňuje šíření plísní a kvasinek v potravinách.

 

VÝŽIVOVÉ HODNOTY ve 100 ml:

Energetická hodnota 333,8 kJ/ 79,9 kcal
Tuky (g) 3,8
–⁠ z toho nasycené (g) 0,44
Sacharidy (g) 7,8
z toho cukry (g) 0,08
Bílkoviny (g) 0,1

 

Obsah v denní dávce:

RVH%

Kyselina L-askorbová 1000 mg 

1250 %

Lecitin slunečnicový 400 mg

nestanoveno

 

Počet dávek v balení: 20

Skladování: Po otevření uchovávejte nejlépe v chladničce.

Upozornění:
Datum expirace uvedeno na obalu. Po otevření skladovat v chladničce maximálně 30 dní. Výrobek není určen pro děti do 3 let. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Skladovat mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Skladujte na suchém a tmavém místě. Neotevřené skladujte při teplotě do 25 °C. Lahvičku nevystavujte přímému slunečnímu světlu.

Lipozomální doplňky jsou nejlepší co nejčerstvější, doporučujeme proto nenakupovat velké množství do zásoby.

Datum spotřeby: na obalu

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.45 kg
Část těla: Vlasy, Pleť, Nehty, Svaly, Játra a žlučník, Mozek
Pro koho: Pro děti, Pro kojící, Pro sportovce, Pro seniory
Problematika: Imunita, Únava, Stres a nervy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x