FAQ – Časté dotazy

 faq-pure-rituals

Co jsou to lipozomy❓

Lipozomy jsou malé tukové váčky, které obalí účinnou látku a dopraví ji prostřednictvím mízního systému přímo do buněk. Obchází tak klasický metabolismus doplňků stravy v játrech. Díky tomu mají lipozomální produkty mnohem vyšší vstřebatelnost (až 90 %) než konvenční doplňky stravy (přibližně 5 až 20 %). Více o této technologii se dozvíte v našem článku Lipozomální vitamíny a minerály: vše, co o nich víme.

Jsou vaše doplňky stravy čistě přírodní❓

U každého doplňku se snažíme najít cestu, která nám umožní využít maximum přírodních složek. V našem vitamínu B12 proto najdete přírodní formu – metylkobalamin, místo běžně používaného kyanokobalaminu, železo pochází z listů curry, zatímco konkurenční produkty většinou obsahují železnaté soli, a vitamín K2 pro vás připravujeme z fermentované cizrny. Využíváme minimální množství konzervačních látek, bohužel úplně bez nich naše doplňky zatím vyrobit neumíme – měly by trvanlivost jen několik málo dní.

Mohu brát více druhů vitamínů a minerálů najednou❓

Běžně mezi sebou můžete kombinovat 3–4 druhy našich lipozomálních doplňků. Při výběru si však nezapomeňte přečíst složení a jednotlivé produkty volte tak, ať neužíváte zbytečně velké množství konkrétního vitamínu či minerálu. Jde o produkty s výbornou vstřebatelností, takže je možné, že vám bude stačit menší množství účinné látky, než jste zvyklí brát normálně.

 Pokud tedy chcete vyzkoušet například náš lipozomální kolagen, nemusíte už kupovat doplněk C + zinek, protože oba tyto vitamíny jsou v produktu obsaženy, a to v poměrně štědré dávce.

V případě, že si nebudete vědět s výběrem rady, kontaktujte nás na e-mailu info@purerituals.cz.

Jsou vaše doplňky stravy vhodné pro těhotné a kojící❓

Je-li u produktu uvedeno dávkování pro těhotné a kojící ženy, znamená to, že ho můžete užívat i v tomto období. Vitamíny a minerály, které jsou všeobecně doporučovány těhotným a kojícím ženám, najdete v kategoriích Doplňky stravy pro těhotné a Doplňky stravy pro kojící.

Které doplňky si mám objednat na podporu imunity❓

Pokud nevíte, který doplněk stravy si vybrat, využijte rozdělení produktů „Dle účelu“, které najdete v horním menu. Všechny doplňky stravy také můžete třídit pomocí filtrů ve spodní části levého menu. V neposlední řadě vám napoví naše články na blogu. Před výběrem doplňků na imunitu si přečtěte třeba tento: Nejlepší tipy, jak posílit imunitu. Pokud filtry ani blogové články nepomohou, napište nám na e-mail info@purerituals.cz, rádi vám poradíme. Rovnou však můžeme prozradit, že na podporu imunity máme nejraději lipozomální C + D3 + zinek a lipozomální doplněk na podporu dýchacích cest.

Mohu si doplňky Pure rituals koupit v kamenné prodejně❓

Aktuálně připravujeme první partnerské spolupráce s různými typy zařízení, jako jsou zdravé výživy, lékárny, fitness a rehabilitační centra. Pokud se o nových kamenných prodejnách, kde zakoupíte naše produkty, chcete dozvědět mezi prvními, přihlaste se k odběru newsletteru.

Jak doplňky nalévat, aby mi nekapaly ❓

Aby se vám doplňky Pure rituals snadno užívaly, plánujeme do našeho sortimentu zařadit také odměrky. Momentálně však hledáme takové, které splní všechny naše požadavky – od kvality až po udržitelnost. Jakmile budou k dispozici, budeme vás informovat prostřednictvím newsletteru. Do té doby můžete vyzkoušet malý trik: Lžičku, na kterou doplňky naléváte, si zapřete o hranu posledního závitu na lahvičce.