Pure rituals lipozomální Železo+C+B9+B12, 200 ml

Kód: 15
429 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
27.9.2021

Železo patří mezi takzvané stopové prvky – lidský organismus ho potřebuje pouze v malém (stopovém) množství, ale přesto napomáhá dobrému zdraví. Nachází se totiž v červených krvinkách, které se starají o transport kyslíku po těle. Železo navíc přispívá k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Tělo si ho však neumí samo vyrobit, a proto je dobré dbát na jeho pravidelný přísun, ať už v rámci pestrého jídelníčku, a nebo z doplňků stravy. Vyzkoušejte třeba naše lipozomální přírodní železo v kombinaci s vitamíny C, B9 a B12.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Železo Pure rituals je unikátní tím, že není syntetické – vyrábí se z listů Curry (Murraya koenigii Lat.), což ho řadí mezi naprostou špičku na trhu. Stejně, jako u většiny našich produktů, i tady sázíme na sílu čisté přírody zpracovanou moderními technologiemi a vhodnými metodami.

Jednotlivé molekuly aktivních látek jsou obaleny malými částečkami tuku, takzvanými lipozomy, které je chrání před degradací v trávicím traktu a umožňují lepší vstřebávání.

Pro maximální využití železa v organismu ho navíc kombinujeme s vitamínem C, který zlepšuje jeho vstřebatelnost, s nejmodernější aktivní formou kyseliny listové (tzv. folát 4. generace) a s vitamínem B12.

Pro koho je přírodní železo vhodné?

Dostatek železa váš organismus dokáže získat ze stravy – za předpokladu, že dodržíte vyvážený jídelníček. Z potravin, které přijme, totiž vstřebá pouze 10 až 15 % železa, přičemž platí, že to z masa dokáže zpracovat lépe. Je to proto, že zelenina obsahuje látky, které v kombinaci s železem vytvoří těžko vstřebatelné chemické sloučeniny. Z tohoto důvodu se železo ve formě doplňku stravy často doporučuje vegetariánům a veganům.

Příjem železa bývá vhodné zvýšit také u žen, které trpí na velmi silnou menstruaci, a v těhotenství, případně při kojení, protože jde o stopový prvek důležitý i pro dítě. Zařazení doplňku stravy se železem do jídelníčku a jeho dávkování však v tomto případě doporučujeme konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Dále je doplňování železa vhodné hlídat také u dětí, dospívajících, starších lidí a nebo při rekonvalescenci.

Jaké má železo účinky na organismus?

Železo je důležité především pro zásobení těla kyslíkem, je však také součástí celé řady enzymů a napomáhá správnému fungování imunitního systému. Jeho nedostatek se naštěstí dá poměrně snadno odhalit – při podezření na pokles hladiny železa doporučujeme kontaktovat praktického lékaře a nechat si udělat krevní obraz.

Účinky železa v kostce

✔Přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím.
✔Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
✔Přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu.
✔Přispívá k normálnímu přenosu kyslíku v těle.
✔Přispívá k normální funkci imunitního systému.
✔Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
✔Podílí se na procesu dělení buněk.

 

Přírodní železo + vitamín C + B9 + B12 doporučujeme užívat při:

✔anémii,
✔velmi silné menstruaci,
✔vyčerpání,
✔těhotenství (pro správný růst tkání),
✔sportu (pro správnou regeneraci),
✔posílení imunitního systému.

 

Proč kombinace železo a vitamín C?

  • Vitamín C je pro organismus důležitý jak z hlediska fyzického, tak i psychického zdraví. Bez nadsázky ho můžeme zařadit mezi nejdůležitější vitamíny. Pomáhá zlepšit vstřebatelnost železa.

Proč kombinace železo a kyselina listová?

  • Kyselina listová je (stejně jako železo) nezbytná pro tvorbu krvinek a hemoglobinu. Přidává se proto do výživových doplňků na podporu krvetvorby.

Proč kombinace železo a B12?

  • Vitamín B12 přispívá k normální tvorbě červených krvinek, a navíc podporuje vstřebatelnost železa.

 

Proč zvolit lipozomální přírodní železo od Pure rituals?

  • Využíváme sílu přírody a do produktů přidáváme minimum aditiv.
  • Podporujeme lokální výrobu. Nechceme vozit produkty přes půl světa, když v blízkém okolí máme skvělé odborníky.
  • Specializujeme se na lipozomální produkty a jejich nabídku stále rozšiřujeme, aby si u nás vybral opravdu každý.
  • Naše produkty balíme do lahviček z fialového skla, které chrání obsah před slunečním zářením.
  • Bereme ohled na ekologii a udržitelnost. Neustále pracujeme na minimalizaci dopadů naší činnosti na životní prostředí.

Jak užívat doplněk stravy Lipozomální železo + vitamín C + B9 + B12?

DÁVKOVÁNÍ:

dospělí: 1× denně 10 ml
děti od 3 let: 1× denně 2,5 ml
těhotné a kojící ženy: 1× denně 5 ml

(5 ml = ~ 1 čajová lžička)

Lipozomální železo je koncentrát, neužívejte ho proto přímo ze lžičky. Jednu dávku (v případě dospělého člověka 2 čajové lžičky)⁠ přírodního železa smíchejte s 1 dl tekutiny (džusu, vody, čaje) a vypijte. Chuť lipozomálních produktů se v tekutině téměř zneutralizuje, takže není nutné, abychom do nich přidávali zbytečná dochucovadla a jiné neaktivní látky. V produktu tak najdete pouze přírodní jablečné aroma.

Další informace

Složení:
demineralizovaná voda, slunečnicový lecitin bez GMO, železo z Curry, kyselina L-askorbová, přírodní aroma jablko, B9 kyselina listová, B12 metylkobalamin, sorban draselný, antioxidant L-askorbát sodný

Konzervanty:
Konzervace přírodního železa je nutná, protože bez ní by mělo trvanlivost jen několik málo dní. Zvolili jsme proto akceptovaný potravinářský konzervant – sorban draselný, který zabraňuje šíření plísní a kvasinek v potravinách.

 

VÝŽIVOVÉ HODNOTY ve 100 ml:

Energetická hodnota 370 kJ/ 88 kcal
Tuky (g) 10,8
–⁠ z toho nasycené (g) 1,3
Sacharidy (g) 0,7
– z toho cukry (g) 0,2
Bílkoviny (g) 1,1

 

Obsah v denní dávce:

DDD%

Lecitin slunečnicový 1050 mg

nestanoveno

Vitamín C (kyselina L-askorbová) 100 mg

125 %

Železo 20 mg

142 %

B9 kyselina listová (5MTHF-glukosamin) 400 μg 

200 %

B12 metylkobalamin 75 μg

3000 %

 

Počet dávek v balení: 20

Objem: 200 ml 

Skladování: Po otevření uchovávejte nejlépe v chladničce. 

Upozornění:
Expirace produktu je 12 měsíců od data výroby. Po otevření skladujte v chladničce maximálně 30 dní. Výrobek není určen pro děti do 3 let. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Skladujte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Skladujte na suchém a tmavém místě. Neotevřené skladujte při teplotě do 25 °C. Nevystavujte lahvičku přímému slunečnímu světlu.

Datum spotřeby: na obalu

Doplňkové parametry

Kategorie: Lipozomální doplňky
Hmotnost: 0.4 kg