Pure rituals lipozomální Přírodní jód z KELPu, 200 ml

Kód: 8
409 Kč
Naskladňujeme
Položka byla vyprodána…

Jód je důležitý stopový prvek, který se podílí na správném fungování celého organismu. Je přirozeně obsažen v mořské soli, v rybách, mořských plodech, řasách, ale také ve višních, třešních nebo brokolici. Při špatně vyváženém jídelníčku a zvýšené potřebě jódu však jeho příjem ze stravy nemusí být dostačující. Dopřejte si ho proto v prémiové lipozomální formě, která zaručuje ideální vstřebatelnost a chrání jód před degradací v trávicím traktu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Náš lipozomální jód z KELPu obsahuje přírodní jód – pod názvem KELP se totiž skrývají mořské řasy rostoucí v chladných vodách světových oceánů od Kanady přes Japonsko až po Irsko, které jsou známé právě pro svůj vysoký obsah tohoto prvku. Využívaly se dokonce už ve středověku, kdy je některé národy zařazovaly při léčbě štítné žlázy.

Jaké má jód účinky na organismus?

Jód je důležitý především pro správnou činnost štítné žlázy – přispívá k její normální funkci, čímž ovlivňuje také látkovou přeměnu a energetický metabolismus celého těla.

Účinky jódu v kostce

✔ Přispívá k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a k normální činnosti štítné žlázy.
✔ Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
✔ Přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím.
✔ Přispívá k normální činnosti nervové soustavy.
✔ Přispívá k udržení normálního stavu pokožky.

Lipozomální jód z KELPu doporučujeme užívat při:

✔nedostatečné produkci hormonů štítné žlázy,
✔ problémech s pokožkou,
✔ problémech imunitního systému.

Jak doplnit jód? Dbejte na jeho vyvážený příjem

Stejně jako byste si měli ohlídat příliš malý příjem jódu, dejte pozor i na jeho nadbytek – ten totiž může způsobit nadměrnou činnost štítné žlázy či její autoimunitní onemocnění. Nevybírejte si proto doplňky stravy s extrémně vysokým množstvím jódu a dbejte na vyvážený jídelníček, který neobsahuje přesolená jídla a polotovary. Maximální hranice množství jódu, které denně můžete přijmout, se pohybuje okolo 500600 µg, proto dejte pozor, ať tuto hodnotu nepřekročíte.

Výhody lipozomálního tekutého jódu z KELPu

  • Obsahuje jód z mořských řas KELP, jde tedy o přírodní, organický jód
  • Tekutý jód se snadno užívá. Stačí ho jen rozmíchat v oblíbené tekutině a vypít.
  • Lipozomální obal chrání jód před degradací při průchodu organismem a umožňuje lepší vstřebávání. Díky tomu má lipozomální jód skvělou využitelnost.
  • Zdrojem lipozomů v přírodním jódu Pure rituals je slunečnicový lecitin – „poklad ze slunečnice“, který se doporučuje užívat k udržení normální funkce jater a ke správné látkové přeměně lipidů. S každou dávkou jódu tak navíc dostanete do těla i tuto cennou látku.
  • Lipozomální produkty nedráždí trávicí ústrojí a nezatěžují játra.

Proč právě lipozomální jód od Pure rituals?

  • Využíváme sílu přírody a do produktů přidáváme minimum aditiv.
  • Podporujeme lokální výrobu. Nechceme vozit produkty přes půl světa, když v blízkém okolí máme skvělé odborníky.
  • Specializujeme se na lipozomální produkty a jejich nabídku stále rozšiřujeme, aby si u nás vybral opravdu každý.
  • Bereme ohled na ekologii a udržitelnost. Neustále pracujeme na minimalizaci dopadů naší činnosti na životní prostředí.

Kvalitní produkt potřebuje kvalitní balení

Naše produkty vyrábíme z ceněných přírodních surovin a chceme, abyste z jejich síly vytěžili maximum. Proto věnujeme velkou pozornost obalům a všechny naše doplňky prodáváme v lahvičkách z fialového skla, které obsah chrání před slunečním zářením.

Toto sklo působí jako filtr a propouští pouze ty složky světla, které jsou pro produkt prospěšné a pomáhají zachovat jeho kvalitu a účinnost. Blokuje tedy celé viditelné spektrum slunečního záření urychlující proces rozpadu molekul a umožňuje průchod pouze ultrafialovým, fialovým a infračerveným frekvencím.

Jak užívat lipozomální jód?

Náš lipozomální jód zabezpečuje v jedné dávce pro dospělého člověka ideální denní příjem, tedy 190 μg jódu. Tolerovatelná horní hranice příjmu jódu je maximálně 600 µg/den. Dbejte proto na to, ať nikdy nepřesáhnete tuto hodnotu. Příjem jódu by měl být vyvážený a příliš vysoké dávky mohou organismu škodit.

DÁVKOVÁNÍ:

dospělí: 1× denně 10 ml
děti od 3 let: 1× denně 5 ml
těhotné ženy: 1× denně 10 ml
kojící ženy: 1× denně 15 ml

(5 ml = ~ 1 čajová lžička)

Lipozomální jód je koncentrát, neužívejte ho proto přímo ze lžičky. Jednu dávku (v případě dospělého člověka 2 čajové lžičky)⁠ tekutého jódu smíchejte s 1 dl tekutiny (džusu, vody, čaje) a vypijte. Chuť lipozomálních produktů se v tekutině téměř zneutralizuje, takže není nutné, abychom do nich přidávali dochucovadla a jiné neaktivní látky.

Další informace

Složení:
demineralizovaná voda, slunečnicový lecitin bez GMO, jód, sorban draselný, antioxidant L-askorbát sodný

Konzervanty:
Konzervace přírodního jódu je nutná, protože bez ní by měl trvanlivost jen několik málo dní. Zvolili jsme proto akceptovaný potravinářský konzervant – sorban draselný, který zabraňuje šíření plísní a kvasinek v potravinách.

 

VÝŽIVOVÉ HODNOTY ve 100 ml:

Energetická hodnota 369 kJ/ 88 kcal
Tuky (g) 9,92
–⁠ z toho nasycené (g) 1,15
Sacharidy (g) 1,6
– z toho cukry (g) 0,2
Bílkoviny (g) 0,47

 

Obsah v denní dávce:

DDD%

Lecitin slunečnicový 1050 mg 

nestanoveno

Jód 190 μg

126,66 %

 

Počet dávek v balení: 20

Objem: 200 ml

Skladování: Po otevření uchovávejte nejlépe v chladničce.

Upozornění:
Expirace produktu je 12 měsíců od data výroby. Po otevření skladovat v chladničce maximálně 30 dní. Výrobek není určen pro děti do 3 let. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Skladovat mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Skladujte na suchém a tmavém místě. Neotevřené skladujte při teplotě do 25 °C. Nevystavujte lahvičku přímému slunečnímu světlu.

Datum spotřeby: na obalu

Doplňkové parametry

Kategorie: Lipozomální doplňky
Hmotnost: 0.4 kg
Položka byla vyprodána…