Pure rituals lipozomální Vápník D3+C, 200 ml

Kód: 9
429 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
27.9.2021

Vápník v lidském těle zastává celou řadu důležitých funkcí, známý je však především tím, že napomáhá k udržení normálního stavu kostí a zubů. Mimo to se podílí také na srdeční činnosti a hraje roli při přenosu podnětů z mozku do ostatních částí těla. Proto je vhodné dostatečný přísun vápníku hlídat a pravidelně ho tělu dodávat, ať už v jídle, nebo v kvalitních doplňcích stravy. Pomocníkem může být lipozomální přírodní vápník s vitamínem D3, který je unikátní díky mimořádné vstřebatelnosti a využitelnosti v organismu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přírodní vápník Pure rituals je obalen malými částečkami tuku, takzvanými lipozomy, které ho chrání při průchodu trávicím traktem a dopraví ho neporušený až do buněk. Klíčový je také obsah vitamínu D3 – ten je důležitý pro správné vstřebávání a udržení optimální hladiny vápníku v krvi.

Organický vápník z mořských řas Lithothamnium Calcareum L. v kombinaci s přírodním vitamínem D3 z řas a vitamínem C je jedinečný vysoce vstřebatelný doplněk stravy, který čerpá sílu z pokladů přírody. V jedné dávce je obsaženo až 500 mg přírodního vápníku, mega dávka vitamínu D3 a 125 % doporučené denní dávky vitamínu C.

Pro koho je přírodní vápník s D3 vhodný?

V určitých životních situacích lidské tělo může mít větší potřebu vápníku, a tak je nutné dostatečný příjem hlídat. Týká se to především dětí a dospívajících, kterým vápník napomáhá správnému růstu, na optimální množství tohoto minerálu by však měly dbát i těhotné a kojící ženy. Ideálnímu využití vápníku v těle navíc příliš nepomáhá ani sedavý způsob života, stres a alkohol.

Speciální kategorií pak jsou ženy po menopauze, u kterých dochází ke snížení tvorby hormonu estrogenu. To vede k úbytku kostní hmoty, což výrazně zvyšuje riziko zlomenin. Proto se v období 5 až 7 let po poslední menstruaci doporučuje dbát na dostatečný příjem vápníku a dostatek pohybu na čerstvém vzduchu.

Jaké má vápník účinky na organismus?

O vápníku, stejně jako o vitamínu D je známo, že je důležitý pro normální vývoj kostí a zubů. Má však vliv i na krevní tlak nebo na stav kůže, nehtů a vlasů. 

Účinky vápníku v kostce

✔Přispívá k normální srážlivosti krve.
✔Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
✔Přispívá k normální činnosti svalů.
✔Přispívá k normální funkci nervových přenosů.
✔Přispívá k normální funkci trávicích enzymů.
✔Podílí se na procesu dělení a specializace buněk.
✔Je potřebný pro udržení normálního stavu kostí.
✔Je potřebný pro udržení normálního stavu zubů.

  • Vitamín D3 přispívá ke správnému vstřebávání/využití vápníku a fosforu, k normální hladině vápníku v krvi, k udržení zdravých kostí, svalů a zubů.
  • Vitamín C přispívá ke správné tvorbě kolagenu a ke správné funkci kostí, chrupavek, pokožky a dásní.

Lipozomální vápník + vitamín D3 + C doporučujeme užívat při:

✔kojení, kdy dochází k výrazné spotřebě vápníku,
✔osteoporóze a osteopenii,
✔problémech s pohybovým ústrojím (chrupavky, svaly, kosti),
✔sportu a aktivním životním stylu (po cvičení na regeneraci svalů),
✔zvýšené kazivosti zubů.

Proč právě vápník + vitamín D3 + C od Pure rituals?

  • Spoléháme na přírodu. V našich produktech najdete naprosté minimum aditiv a balastních složek.
  • Sázíme na lokální výrobu. Všechny výrobky vznikají u našich sousedů na Slovensku.
  • Chceme, aby si u nás vybral každý. Zakládáme si na rozmanitosti a šíři naší nabídky lipozomálních produktů.
  • Bereme ohled na ekologii a udržitelnost. Neustále pracujeme na minimalizaci dopadů naší činnosti na životní prostředí.
  • Používáme obaly z fialového skla, které chrání obsah před slunečním zářením a zajišťuje bioaktivní stálost produktů.

Jak užívat lipozomální vápník + D3 + C?

Náš lipozomální vápník + D3 + C zabezpečuje v jedné dávce pro dospělého člověka až 500 mg vysoce vstřebatelného přírodního vápníku z mořských řas. 

DÁVKOVÁNÍ:

dospělí: 1× denně 10 ml
těhotné ženy: 3× denně 5 ml
kojící ženy: 3× denně 5 ml

(5 ml = ~ 1 čajová lžička)

Lipozomální vápník je koncentrát, neužívejte ho proto přímo ze lžičky. Jednu dávku (v případě dospělého člověka 2 čajové lžičky)⁠ lipozomálního vápníku smíchejte s 1 dl tekutiny (džusu, vody, čaje) a vypijte. Chuť lipozomálních produktů se v tekutině téměř zneutralizuje, takže není nutné, abychom do nich přidávali dochucovadla a jiné neaktivní látky.

Další informace

Složení:
demineralizovaná voda, slunečnicový lecitin bez GMO, vápník, D3 (cholekalciferol), vitamín C, sorban draselný, antioxidant L-askorbát sodný

Konzervanty:
Konzervace přírodního vápníku je nutná, protože bez ní by měl trvanlivost jen několik málo dní. Zvolili jsme proto akceptovaný potravinářský konzervant – sorban draselný, který zabraňuje šíření plísní a kvasinek v potravinách.

VÝŽIVOVÉ HODNOTY ve 100 ml:

Energetická hodnota 198 kJ/ 47 kcal
Tuky (g) 4,9
–⁠ z toho nasycené (g) 0,57
Sacharidy (g) 3,9
–⁠ z toho cukry (g) 0,1
Bílkoviny (g) 0,25

 

Obsah v denní dávce:

DDD%

Lecitin slunečnicový 525 mg

nestanoveno

Vápník 500 mg

63 %

Vitamín C 100 mg

125 %

Cholekalciferol z řas (D3) 50 μg 

1000 %

Počet dávek v balení: 20
Objem: 200 ml

Skladování: Po otevření uchovávejte nejlépe v chladničce.

Upozornění:
Expirace produktu je 12 měsíců od data výroby. Po otevření skladovat v chladničce maximálně 30 dní. Výrobek není určen pro děti. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Skladovat mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Skladujte na suchém a tmavém místě. Neotevřené skladujte při teplotě do 25 °C. Nevystavujte lahvičku přímému slunečnímu světlu.

Datum spotřeby: na obalu

Doplňkové parametry

Kategorie: Lipozomální doplňky
Hmotnost: 0.4 kg